Bliskie spotkania z naturą – czyli warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki

Warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki! To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rękodzieła i majsterkowania oraz entuzjastów koncepcji less waste. Wydaje Ci się, że zdolności manualne nie są Twoją najmocniejszą stroną? Przyjdź i przekonaj się jak łatwe i przyjemne może być stworzenie „czegoś z niczego” własnymi rękami! Do udziału zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Warsztaty z cyklu „Zielono Mi” są całkowicie bezpłatne. Zapewniamy niezbędne materiały, jednak zachęcamy do przynoszenia i recyklingowania własnych surowców.

Harmonogram warsztatów

Podczas najbliższych warsztatów, 25 czerwca, wykonamy Zielnik.

Rosną w naszych ogródkach, na działkach, a często też dziko – na pobliskiej łące. Wykorzystujemy je najczęściej w kuchni, jako dodatek wzbogacający smak potraw, tymczasem ich zastosowanie jest dużo szersze. Działają przeciwalergicznie i przeciwzapalne, wymiatają wolne rodniki z naszego organizmu, mogą ukoić ból brzucha i poprawić stan naszych włosów.

Zioła – niepozorne rośliny o wyjątkowych właściwościach. Kilku z nich przyjrzymy się podczas naszych najbliższych warsztatów. Wspólnie wykonamy scrapbookingowe zielniki – notesy pełne wiedzy na temat ziół. Będzie duuuzo papierów w najróżniejszych kolorach, mazaków, kredek, naklejek, tasiemek i wielu innych materiałów, którymi ozdobimy nasze wyjątkowe zielarskie książeczki.

Przynieście ze sobą ulubione przybory plastyczne – flamastry, ozdobne taśmy, kolorowe papiery.

Dla kogo są warsztaty?

Dla dzieci powyżej 6 roku życia i ich rodziców. Dzieci pracują na zajęciach w towarzystwie swojego opiekuna (ale i dorośli będą się świetnie bawić!)

Jaka jest idea warsztatów?

Na zajęciach nauczycie się, jak ze „śmieci” robić coś fajnego. Bo jak to mówi Rocky z Psiego Patrolu, „nie wyrzucaj, wykorzystaj!”.

Jak to działa?

Warsztaty odbywają się w trzech turach:
I – godz. 11:00-12:30
II – godz. 13:00 – 14:30
III – godz. 15:00 – 16:30

Warsztaty mają charakter zamknięty. Obowiązują na nie zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział, wystarczy dokonać rezerwacji pod adresem mailowym: diy.lomianki@gmail.com. W treści wiadomości prosimy podać, na którą godzinę chcecie się zapisać.

Regulamin warsztatów

 

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz