Jak zostać youtuberem? – Dzień Dziecka w Galerii Łomianki

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka – najbardziej wyczekiwane święto przez wszystkich najmłodszych! Z tej okazji zabawę łączymy z edukacją i nauką nowych umiejętności. Jeśli na pytanie „kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz?” twoja pociecha odpowiada – „youtuberem” lub „influencerem”, wydarzenie w Galerii Łomianki będzie idealnym sposobem na świętowanie tego wyjątkowego dnia! Zapraszamy wszystkie potencjalne gwiazdy internetu już w sobotę 4 czerwca 2022 roku.

„Jak zostać youtuberem” to event edukacyjno-praktyczny z udziałem ekspertów do spraw social mediów oraz dziennikarstwa, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników wydarzenia. Przygotowane zostaną specjalne strefy, w których będzie można spróbować i poznać praktyczne techniki tworzenia własnego  profilu w mediach społecznościowych. W planach znajdują się także panele dyskusyjne o zagrożeniach w sieci, a także o sztuce aktorstwa i dziennikarstwa.

Zabawa na green screen i projektowanie własnego logo

Podczas całego eventu do dyspozycji uczestników będzie spektakularna strefa green screen, co dosłownie oznacza „zielone tło” i jest jednym ze sposobów obróbki materiałów wizualnych. Z jego pomocą uczestnicy będą mogli przenieść się do odległych wymiarów, filmowych światów i bajecznych krain. W ułamku sekundy sprawimy, że zielone tło za plecami dzieci zmieni się np. w stadion piłkarski lub obcą planetę. Z dodatkiem odrobiny efektów specjalnych zadziwimy każdego uczestnika warsztatów.

Każdy youtuber, zanim stał się sławny, musiał zmierzyć się z wyzwaniem stworzenia rozpoznawalnego logo dla swojego kanału. Dlatego przygotowaliśmy stanowisko, na którym dzieci poczują się jak początkujący youtuberzy, wymyślając własne logo – wszystko to z pomocą profesjonalnego grafika, który na co dzień tworzy logotypy dla aktywnych influencerów.

Zapraszamy do dyskusji!

W ramach wydarzenia odbędzie się także dyskusja o bezpieczeństwie w sieci, podczas której uczestnicy dowiedzą się m.in. jak pokazywać wizerunek osoby niepełnoletniej, jak zabezpieczyć się przed niechcianymi kontaktami w sieci oraz czym jest hejt i jak sobie z nim radzić. Tematem drugiego bloku dyskusyjnego będzie Superbohater – kim dla twojego dziecka jest Superbohater i jakie mocne strony chciałoby od niego przyjąć? Jakie wyjątkowe cechy wyróżniają nas na tle innych? Zwieńczeniem spotkania będzie sesja zdjęciowa, na podstawie której powstaną później plakaty z Waszymi dziećmi jako superbohaterami w rolach głównych.

Warsztaty aktorskie i dziennikarskie

Podczas warsztatów dziennikarskich dowiecie się jak przygotować się do wywiadu, jak ułożyć pytania, i przywitać gości w studio, czy w jaki sposób podpisać bohatera na belce pod materiałem. Dodatkowo, uczestnicy nauczą się pracować z kamerą oraz mikrofonem pojemnościowym. Warsztaty aktorskie to z kolei doskonała okazja aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przed wystąpieniem publicznym, jak ćwiczyć dykcję i w jaki sposób kadrować bohaterów filmu. Dzieci odegrają także wylosowane scenki przed kamerą.

Na Dzień Dziecka pod hasłem „Jak zostać youtuberem” w Galerii Łomianki zapraszamy w sobotę 4 czerwca 2022 roku, w godzinach 12:00 do 18:00.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz